Adalet Bakanı: Sahipsiz Hayvanlarla İlgili Yasal Düzenleme Taslağı Meclis’e Gönderildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sahipsiz hayvanlarla ilgili yasal düzenlemeye ilişkin taslağın AK Parti Meclis Grubuna gönderildiğini açıkladı.

Adalet Bakanı Tunç, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi, sahipsiz hayvanlarla ilgili yasal düzenleme konusunda Tarım ve Orman; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği; İçişleri ile Adalet bakanlıklarının çalıştığını ifade etti.

“Taslak çalışma Meclis grubumuza intikal ettirildi. Milletvekillerimiz bunu değerlendireceklerdir. Bu, milletvekillerimizin değerlendirmesine mahsus bir durum. Hayvanları koruma noktasındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Hayvanları Koruma Kanunu’nu çıkaran iktidarız. Hayvanları korumayla ilgili araştırma komisyonu kurulmuştu, bu komisyonun tavsiye kararları doğrultusunda birtakım düzenlemeler yapmıştık. Hayvanları Koruma Kanunu’nda evcil, sahipsiz hayvan tanımları netleştirilmiştir. Hayvanları eziyet edenlere yönelik cezaları artırmıştık.” şeklinde konuşan Tunç, sokaklardaki sahipsiz hayvanların insanlara zarar verdiğinin görüldüğünü ve ölümlere yol açtığını belirtti.

Çocuklara, yaşlılara saldırma, trafik kazalarına neden olma gibi durumların söz konusu olduğuna dikkat çeken Tunç, belediyelere ve bazı kurumlara düşen görevler olduğunu vurgulayarak, “Dengeyi iyi korumamız lazım. Hem hayvanlarımızı koruyalım ama insan sağlığına zarar verecek durumu da ortadan kaldırmaya yönelik orta yol bulunması gerekecektir.” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Adalet Bakanı: Sahipsiz Hayvanlarla İlgili Yasal Düzenleme Taslağı Meclis’e Gönderildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas SRT ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!