TikTok, Universal Music Group ile Sözleşme Anlaşmazlığı Yüzünden Ünlü Müziklerini Sessize Alıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TikTok, dünyanın önde gelen müzik şirketlerinden biri olan Universal Music Group (UMG) ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle birçok ünlünün müziklerini içeren videoları sessize almaya başladı. UMG, TikTok ile gergin bir müzakere sürecine girmiş durumda. Taraflar arasındaki lisans anlaşması sona erdi ve UMG, TikTok’un diğer sosyal medya uygulamalarının ödediği ücrete yakın bir miktar ödeme yapmak istediği iddiasında bulundu. Ancak, yeni bir anlaşma sağlanamadı ve TikTok UMG’yi yanlış bir açıklamada bulunmakla suçlayarak anlaşmaya varamayacaklarını açıkladı.

Bu durumun bir sonucu olarak, UMG müzik videolarının sesi kapatılacak ve bu parçalarla yeni videolar oluşturulamayacak. Ancak, parçaların resmi olmayan, hızlandırılmış veya yavaşlatılmış versiyonları hala kullanılabilir durumda. Söz konusu müziklerin platformdan tamamen kaldırıldığı bildirilmiştir.

UMG bünyesinde birçok ünlü şarkıcı bulunuyor ve müziklerinin kullanıldığı yüz binlerce video bu durumdan etkilenecek. UMG bünyesinde yer alan bazı sanatçılar ise şunlardır: Drake, The Beatles, Blackpink, Frank Sinatra, Nirvana, Queen, Rammstein, The Weeknd, The Rolling Stones, Elton John, Eminem, Lady Gaga, Billie Eilish, Justin Bieber, Ariana Grande, Kanye West, Katy Perry, Shawn Mendes, Metallica, Selena Gomez, Kendrick Lamar, Sam Smith, Andrea Bocelli, Rihanna, Post Malone, Taylor Swift, Amy Winehouse.

TikTok’un bu uygulaması, müzik içeren videoların paylaşılmasında, özellikle de popüler şarkıların kullanılmasında önemli bir kısıtlama getirecektir. Bu durum, hem TikTok hem de UMG arasındaki ilişkileri ve sosyal medya platformunun müzik içeriklerine erişimini etkileyecektir. Tüketiciler, TikTok üzerinde müzik içerikli videolar paylaşırken, UMG’nin parçalarının kullanılmasında belirli sınırlamalarla karşılaşabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TikTok, Universal Music Group ile Sözleşme Anlaşmazlığı Yüzünden Ünlü Müziklerini Sessize Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas SRT ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!