1. Haberler
  2. Gündem
  3. HGS Fiyatlarına %40 Zam Geliyor!

HGS Fiyatlarına %40 Zam Geliyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca Sürücüye HGS Zammı Haberi

9 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla Hızlı Geçiş Sistemi’nde (HGS) alt limit fiyatlarına yüzde 40 zam yapılacağı açıklandı. 1 Nisan’da alt limit fiyatları yüzde 75 oranında artırılmıştı.

Temmuz ayında gerçekleşecek bu yeni zamla birlikte, bankalar müşterilerine bilgilendirme mesajı gönderecek. Bu değişiklikle birlikte 1. sınıf HGS ürünlerinde otoyol ve köprü geçişlerinde bakiye yetersizliği yaşanmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Otomatik yükleme tutarı 245 TL olarak belirlendi.

Hızlı Geçiş Sistemi’nde (HGS) alt limit fiyatları, 1 Nisan’da %75 oranında artırılmıştı. Bankacılık sektörü, Temmuz ayında HGS alt limit fiyatlarına %40 oranında bir zam yapılacağından bahsediyor. 31 Mart seçimleri öncesinde yapılan duyuruda, HGS alt limit fiyatlarına yüzde 75’lik bir zam yapıldığı ifade edilmişti. Yılın başlarında 100 TL olan alt limit, 3 Nisan’da 175 TL’ye çıkarılmıştı. Temmuz ayındaki artışların ardından bu limitin yeniden düzenleneceği konuşuluyor.

YENİ FİYATLAR BELLİ OLDU
HGS yüklemelerinin çoğu bankaların mobil uygulamaları aracılığıyla yapıldığı için, zam iddiaları özel bankalara talimat yoluyla iletilmiş durumdadır. Bu hafta içinde bankaların müşterilere konuyla ilgili bilgilendirme mesajları göndermesi bekleniyor.

HGS sisteminde yapılan bu değişikliklerle birlikte, 1. sınıf HGS ürünlerinin otoyol ve köprü geçişlerinde bakiye yetersizliği yaşanmaması amaçlanıyor. Ayrıca, otomatik yükleme tutarının da 245 TL olarak güncelleneceği duyuruldu.

EKONOMİSTLERDEN BÜYÜK TEPKİ
Elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 38’lik zammın ardından doğalgaz fiyatlarının da otomatik olarak yükseleceği öğrenildi. Temmuz ayında artan ÖTV ile birlikte akaryakıt, sigara ve alkol fiyatlarında da zam yapıldı. Ekonomistler, bu zamların enflasyonu düşürme hedefiyle çeliştiğini belirterek, Türkiye’de uzun süre daha yüksek enflasyonun görülmesinin muhtemel olduğunu ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
HGS Fiyatlarına %40 Zam Geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas SRT ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!