1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Balıkçılar Bayram Sonrası Beklentilerini Açıkladı: “İşler Hareketlenecek Mi?”

Balıkçılar Bayram Sonrası Beklentilerini Açıkladı: “İşler Hareketlenecek Mi?”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı boyunca ülke genelinde kırmızı et ağırlıklı beslenme tercih edildi. Balık tüketimi ise azaldı. Balıkçılar, bayram sonrasında işlerinde hareketlilik bekliyor. Düzce’de balık avlama sezonunda tezgahların dolu olduğu görülürken, şimdi olta balıkları ve amatör balıkçıların avladığı balıklar daha çok tercih ediliyor. Akçakoca’da Kayık ve oltalarla tutulan balıklar tezgahları süslüyor. Düzce’deki balıkçılar, Kurban Bayramı sonrasında balık satışlarının artmasını bekliyor. Barbunun kilosu 350, mezgitin ise 300 lira olarak satılmakta.

Kurban Bayramı boyunca balık satışlarının iyi olduğunu belirten balıkçı Hasan Usta, yaz aylarına göre daha iyi bir satış performansı olduğunu belirtti. Ancak balık stokunun az olması sebebiyle fiyatların yüksek olduğunu ifade etti. Barbun ve mezgit gibi balıkların yerli olduğunu belirterek, istavrit gibi bazı balıkların ise Bursa’dan getirildiğini belirtti. Ancak alım gücünün zayıf olduğunu ve tek temennilerinin balık satışlarının artması olduğunu dile getirdi.

Tezgahtaki balık fiyatlarına göz attığımızda ise uskumrunun tanesinin 60 TL, mezgitin kilosunun 300 TL, istavritin kilosunun 250 TL, barbunun kilosunun 350 TL, hamsinin kilosunun 200 TL, çupranın tanesinin 150 TL, levreğin tanesinin 100 ile 150 TL ve dilim somonun kilosunun 300 TL olduğunu görüyoruz. Balıkçılar, balık stokunun artması ve talebin yükselmesiyle fiyatların da daha makul seviyelere geleceğini umut ediyor.

Tüm bu gelişmelerin yaşandığı Düzce ve Akçakoca bölgelerinde balık avlama sezonunun sona ermesiyle balıkçılar, bayram sonrasında tezgahlarına daha çok balık getirmeyi planlıyor. Halkın balık tüketim alışkanlıklarının da bayram sonrası düzelmesi bekleniyor. Balıkçılar, balık stokunun artması ve fiyatların daha uygun hale gelmesiyle işlerinde hareketlilik bekliyor. Balık avlama sezonu boyunca tezgahlar dolu olurken, balıkçılar şimdi kurban bayramının etkisiyle işlerin canlanmasını umut ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Balıkçılar Bayram Sonrası Beklentilerini Açıkladı: “İşler Hareketlenecek Mi?”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas SRT ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!