Arazide Gezinti Yapan Ebubekir Tabak’ın Büyük Panik Yaşadığı Anlar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çumra ilçesinde yaşayan Ebubekir Tabak, arkadaşlarıyla birlikte gezerken Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde obruk oluşumuyla karşılaştı. Olay anını cep telefonuyla kaydeden Tabak, çökme anında büyük bir panik yaşadıklarını ifade etti. Abruk, Apa Alemdar İsale Kanalı’nın 18. kilometresinde, tarihi Kısıkyayla regülatörünün yanında meydana geldi. Yer altından ses gelmesiyle Tabak ve arkadaşları küçük bir göçük fark etti. Zamanla göçükler büyüyüp birleşerek büyük bir çöküş meydana geldi.

Arkadaşlarıyla gezmeye giden Tabak, göçüğün ardından büyük bir ses ve suyun gücüyle çöken obruğu izlediklerini anlattı. Yaşananları büyük bir panik yaşadıklarını ifade eden Tabak, yer yarılacak sandığını belirtti. Obruk oluşmadan yarım saat önce koyun sürüsü ve çobanın geçtiğini gördüklerini dile getirdi. Hafta sonu oluşmaması durumunda büyük bir felaketin yaşanabileceğini söyleyen Tabak, daha fazla afet yaşanmaması için çiftçilerin yer altı sularını bilinçli ve tasarruflu kullanması gerektiğini savundu.

Mahalle muhtarı Himmet Tabak da bölgede daha önce başka obruk oluşumlarının olduğunu hatırlattı. Bölgede obruk oluşumlarının tedirginlik verdiğini belirten Tabak, yer altında neler olabileceğini kestiremediklerini ifade etti. Böyle afetlerin önüne geçmek için çiftçilere daha bilinçli bir şekilde yer altı sularını kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.

Sonuç olarak, Ebubekir Tabak ve arkadaşları, Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yaşanan obruğun oluşumunu büyük bir şaşkınlıkla izledi. Yaşanan olayın ardından bölgede tedirginlik artarken, yer altındaki riskler konusunda daha bilinçli olunması gerektiği vurgulandı. Bu tür afetlerin yaşanmaması için çiftçilere daha dikkatli olmaları çağrısında bulunuldu. Artan doğal afetler karşısında alınacak tedbirlerin önemli olduğu belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Arazide Gezinti Yapan Ebubekir Tabak’ın Büyük Panik Yaşadığı Anlar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas SRT ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!